Ponorka sa ticho plavila v hĺbke osemdesiat metrov pod hladinou Atlantického oceána. Keby sme sa zahľadeli do jedného z mnohých okienok podmorského plavidla, zbadali by sme xicht nacapený na skle, ktorý s neobvykle blaženým pohľadom hľadel do tmavej vody, kde ryby splašene plávali sem a tam, tam a sem. Ten xicht samozrejme nepatril nikomu inému, ako... no predsa Ondrewovi Ondrewovskému! Už po tretí raz sa vybral do Ameriky spolu so svojím filmovým štábom, kam ho tentokrát výslovne pozval na poľovačku pán Leonard, obyvateľ mestečka Zapadákov. Doteraz Ondrew Ondrewovský nezniesol let lietadlom ani plavbu loďou, preto sa v tomto prípade rozhodol pre ponorku. Nuž a zázraky sa stávajú, preto túto plavbu znášal až prekvapivo dobre.
Na americké pobrežie dorazili neskoro večer, preto prespali v hoteli. Na druhý deň však už plní elánu vyrazili požičaným mikrobusom značky Shrot, smerom do Zapadákova. Celú cestu mal Ondrew Ondrewovský dobrú náladu, a tak si za protestujúcich výkrikov jeho kolegov pospevoval jednu veselú pesničku za druhou. Avšak vo chvíli, keď spustil: "Kdož jsou boží bojovníci...", ho definitívne umlčali autorádiom.
Zapadákov ich privítal svojim klasickým smradom tiahnucím sa od prasačích maštalí a kotkodákaním sliepok, ktoré však veľmi rýchlo stíchli, keď priestorom zaznel výstrel. Ako vždy, mal ho na svedomí Leonard, viediecky hrdina a známy mimózobijiec. Podišiel ku štábu a už na tri metre od neho bolo jasne cítiť, čo pil pred piatimi minútami. No voda to teda určite nebola...
Áááá, zdravím teba!
Povedal podguráženým hlasom.
Ehm, dobrý deň, pán Leonard! Ako sa máte? Vidím, že asi dobre. Inak, ďakujem Vám za pozvanie na poľovačku.
Slušne pozdravil Ondrew Ondrewovský a podozrievavo hľadel na nabitú brokovnicu, ktorú zvieral Leonard pevne v rukách. Až príliš s ňou totiž mával na všetky strany a to sa väčšinou s nabitými zbraňami nerobí...
BOOM!!!
Áúúúúúúúúú!
Ozvalo sa odkiaľsi.
To niš, to bol iba Bubba, mój brat. Asi som mu zase strelil do haxne ako minule. Niš si z toho nerobte, on je už zvyknutý. Hehehé.
Celému štábu mierne sklapla čelusť a preventívne sa trochu vzdialili z dostrelu. Ondrew Ondrewovský pripomenul Leonardovi účel svojej návštevy:
Pán Leonard, ste pripravený na tú poľovačku? Lebo ja a môj štáb áno!
Leonard zúžil oči a neveriaco povedal:
Pošuj, ty kceš íst na polovašku aj s týmito tu?
Ukázal na štáb.
Preboha! Šak nám splašá šetku zver! To ta nenapadlo, starčok?
No, ehm, viete, ale ja som chcel natočiť o tej polovačke reportáž, aby u nás doma videli, ako si Američania krátia voľné chvíle! Chápete?
No dóbre, dóbre, len sa z teho nezblázni. Tag nech pre mna za mna idú s náma. Ale čujte, ak njekgo z vás zapraská vetvidžkou alebo kýchne, neručím za seba...
Všetci to veľmi dobre pochopili.
O päť minút nastúpili všetci do mikrobusu a s arzenálom zbraní vyrazili do hôr. Cestovali šesť hodín až na územie Alijašky, kde panuje večný sneh. Vystúpili, Leonard si vybral z kufra pušku s ďalekohľadom a potom sa svorne pustili zasneženým lesom. Kameraman natáčal, Ondrew Ondrewovský tichým hlasom komentoval:
Vážení diváci. Ako vidíte, postupujeme na čele so skúseným poľovníkom, no, presnejšie označenie by bolo pytliakom, ale nechajme to, krásnym zasneženým lesom a hľadáme stopy divej zveri. Teraz už buďme tíško a vychutnávajme si iba liečivý kľud lesa, vŕzganie snehu pod
nohami a zavýjanie vlkov... VLCI? Áááááááá!!!
Drž tú svoju ukecanú klapajzňu, starčok. Tagto niš neulovíme!
V poriadku, prepáčte, už som ticho.
Potom už len kráčali a kráčali. Sneh padal, mráz prituhoval. Zver sa však akosi vytratila. Tri hodiny blúdenia zasneženým lesom a stále nič. Náhle však Leonard spozoroval niečo, čo ho dokonale prebralo a začal sa chovať ako rodený lovec. Pre lepšiu predstavu, Ondrew Ondrewovský vykonal tieto zábery...
Ako ste mohli vidieť, nedarilo sa im a nedarilo. Až o ďalšie dve hodiny konečne Leonard zbadal v diaľke jeleňa. Prikrčil sa k zemi a zákerne postupoval smerom k obeti. Už bol celkom blízko, keď Ondrew Ondrewovský kýchol. Určite si viete predstaviť, čo to spôsobilo. Jeleň zdrhol a Leonard podozrivo stuhol. Naraz sa otočil a namieril pušku na chudáka reportéra.
Gŕŕŕ, ja sem vás varoval. Toto ste mi nemali robit, GŔŔŔŔŔŔ!!!
Udalosti nabrali rýchli spád. Leonard začal naháňať celý štáb po lese, až kým od vysilenia nepadol do snehu. Po pár dúškoch lacnej whisky sa však veľmi rýchlo vzchopil a pokračoval. Nakoniec ho to našťastie prestalo baviť a povedal:
Oukéj, oukéj, nejdé o tó... Poďme loviť njegde inde, trebárs do močiarov. Tam budú kačice, hihihí.
Takže opäť nasadli do Shrotu a cestovali ďalších sedem hodín smerom na juh, k močariskám. Tentokrát si z kufra vybral svoju vernú dvojhlavňovú brokovnicu. Nabil a opäť vyrazili na lov. Potichu obchádzali močaroidné jazero, až kým nezbadali párik kačíc. Leonard vypustil na vodu vábničky a pomocou špeciálneho nástroja začal vyludzovať kačacie zvuky. Celkom sa mu darilo, až kým Ondrew Ondrewovský nezakopol o kameň a drgol do Leonarda, ktorý s prstom na spúšti stlačil kohútik. Ozval sa výstrel a kačacie kvákanie. Zásah sa však nekonal, pretože všetky operené vtáky odleteli smerom k modrému nebu. Leonard očervenel. To bolo zlé znamenie.
Hehe, pardón, ja som nechcel. To bola nehoda. Héj, odložte tú zbraň. Hééj! Pomóóóóóc! Utekajméééééé!
A história sa opakovala. Opäť nastala naháňačka. Všetci členovia štábu však stihli dobehnúť do mikrobusu a tak ako kedysi, v poslednej chvíli za veľkého škrípania pneumatík, opustili miesto činu. Leonardovi potom z neďalekého mestečka privolali taxík, aby na nich nespomínal v zlom. Snáď to pochopil.
V ponorke potom Ondrew Ondrewovský spokojne rozprával štábu, aký je hrdý na to, že zachránil toho jeleňa a kačice. Vysvitlo totiž, že všetky tie "nehody" boli v skutočnosti dopredu naplánované. Náš známy moderátor je, aj keď sa to možno nezdá, veľký ochranca zvierat.
Plavba prebiehala pokojne a reportér-moderátor mal čas v duchu premýšľať nad tým, aké dobrodružstvá ho ešte v dedinke Zapadákov v budúcnosti čakajú...
A PRE RÝPALOV (he? - pozn. Rýpal obecný) TU MÁM ZOPÁR HOLÝCH FAKTOV:
Xatrix použil môj obľubený Build endžin z Rednecka a vytvoril štyri teritóriá, v ktorých sa celá hra Redneck Deer Huntin' odohráva. Stále iba beháte po lese a ak máte šťastie, čírou náhodou sa raz za čas objaví niekde jeleň alebo podobná úbohá zver, ktorá sa stane vaším cieľom.
Okrem toho je možné z menu zaskočiť na streľnicu, kde sa učíte strieľať zo všetkých tých zbraní a trifate do pohyblivých terčov.
Rýchlosť hry je prekvapivo pomalá, v porovnaní so staršími rednekovinami. Aj na Pentiju sto päťdesiat (ktoré u mňa čoskoro padne za obeť a vystrieda ho konečne niečo silnejšie... ufff) to niekedy kapánek seká, čo sa pôvodnému Redneckovi nestávalo.
Zvuky sú už tradične celkom dobré: vŕzganie snehu pod nohami, zavíjanie vlkov a iné zvuky prírody, rušené len takmer realistickou streľbou vašich smrtiacich zbraní.
Redneck Deer Huntin' podľa mňa zaujme len málokoho. Teda aspoň u nás v Európe. V Amerike sú iné podmienky a tamojšia hráčska mánia sa momentálne zakladá predovšetkým na "simulátoroch lovu". Čo už. To se vsááákne.
Preto ak nemáte nervy na niekoľkohodinové pobiehanie, prípadne zakrádanie sa lesom, vyhnite sa tejto hre ako len môžete. Lenivým poľovníkom alebo pytliakom ( 8-) ) ju však musím zo srdca odporučiť, takže si môžu k hodnoteniu pripočítať toľko bodov, koľko len chcú.
ONDREW
NÁZOV: |
REDNECK DEER HUNTIN' |
TYP: |
Redneck Rampage alias simulátor poľovačky |
VÝVOJAR: |
XATRIX ENTERTAINMENT |
VYDAVATEĽ: |
INTERPLAY |
OPERAČNÝ SYSTÉM: |
DOS/WIN95/98 |
ROZUMNÁ KONFIGURÁCIA: |
P133, 16 MB RAM, 2MB video |
3D KARTY: |
Nehrozí... |
ZHRNUTIE: |
Neuveriteľné, skutočne NE-U-VE-RI-TEĽ-NÉ, že toto spravili z Redneckom! Odporúčam však len skalným poľovníkom.
|