Mirsoft.info - World of Game Music and Games
Mirsoft.info - World of Game Music

» Mirsoft's info
» TOP 100 ZX Spectra
» TOP 100 Amigy
» Prejdené hry
» Game music page
» Stránka hry Rock'n'Roll
» Raven Tribute
» Back Home

You are currently not logged in
Log In / Register

Online Since 1999.
Last updated: 7.May, 2017.
Made in Slovakia.
Contact info
English version

NAZDAR ČLOVJEKU!

Keď si už zavítal sem, do Mirsoftovho útulného miestečka, tak Ťa zdravím. Verím, že sa Ti tu bude páčiť, že tu stráviš zopár príjemných chvíľ v obrovskom svete internetu a že sa tu dozvieš niečo o mne. Už som takmer každý deň napojený na internet pekných pár rokov, a stále som si nenašiel čas urobiť nejakú svoju domovskú stránku. Jednak preto, že si nemyslím, že by som bol nejako zaujímavý, druhak preto, že sa nerád vystavujem niekomu na obdiv a treťak preto, že som bol na takúto vec príliš lenivý a nechcel som vlastnú stránku, ktorá je iba o mne, nechať spráskať niekomu inému. Na počesť 10.výročia založenia Mirsofta som sa však rozhodol, že k niečomu sa už musím prinútiť a výsledkom je to, čo tu teraz vidíte. Nečakajte, že sa na tejto stránke dozviete o mne všetko. Naopak, je veľa vecí, ktoré niektorí o mne vedia, tu sa ich však nedozvedia. Tí však zrejme veľmi dobre chápu, že inej možnosti niet. Tu sa proste dozviete všetko to, keby ste zazvonili pri mojich dverách a opýtali sa ma niečo ako úplne cudzí človek. Aj tak sa tu dúfam budete všetci cítiť fajn, aspoň tak, ako ja, keď to píšem :-).

Teraz teda niečo k tomuto jubileu. Bolo to niekedy v marci 1989, keď moja sinclairovská mánia vyvrcholila tým, že som založil malú skupinu zvúcu sa menom Mirsoft. Táto skupina obsahovala pôvodne asi 5 ľudí, ale keďže s menom Mirsoft som sa skutočne stotožnil iba ja, po nejakej dobe som si túto prezývku privlastnil.

Toľko teda v krátkosti o Mirsoftovi. Ešte by som sa rád ospravedlnil hej-slovákom, pretože stránka je zčasti iba v angličtine. Je to z toho dôvodu, že niektoré jej časti nemalo zmysel prekladať do slovenčiny, ide hlavne o oddelenia ako napríklad SidList, čo je playlist na prehrávanie všetkých SIDov, alebo World of game mods a World of game mids, čo sú archívy gamesáckych modov/midov. Tieto stránky zaujímajú pomerne úzku komunitu ľudí na celom svete a vzhľadom k tomu, že na Slovensku v podstate podobného maniaka nepoznám :), neoplatí sa mi kvôli starať sa aj o slovenskú verziu týchto stránok.