Mirsoft.info - World of Game Music and Games
Mirsoft.info - World of Game Music

» Mirsoft's info
» TOP 100 ZX Spectra
» TOP 100 Amigy
» Prejdené hry
» Game music page
» Stránka hry Rock'n'Roll
» Raven Tribute
» Back Home

You are currently not logged in
Log In / Register

Online Since 1999.
Last updated: 26.August, 2018.
Made in Slovakia.
Contact info
English version
This is an ad-free site.

NAZDAR ČLOVJEKU!

Keď si už zavítal sem, do Mirsoftovho útulného miestečka, tak Ťa zdravím. Verím, že sa Ti tu bude páčiť, že tu stráviš zopár príjemných chvíľ v obrovskom svete internetu a že sa tu dozvieš niečo o mne. Už som takmer každý deň napojený na internet pekných pár rokov, a stále som si nenašiel čas urobiť nejakú svoju domovskú stránku. Jednak preto, že si nemyslím, že by som bol nejako zaujímavý, druhak preto, že sa nerád vystavujem niekomu na obdiv a treťak preto, že som bol na takúto vec príliš lenivý a nechcel som vlastnú stránku, ktorá je iba o mne, nechať spráskať niekomu inému. Na počesť 10.výročia založenia Mirsofta som sa však rozhodol, že k niečomu sa už musím prinútiť a výsledkom je to, čo tu teraz vidíte. Nečakajte, že sa na tejto stránke dozviete o mne všetko. Naopak, je veľa vecí, ktoré niektorí o mne vedia, tu sa ich však nedozvedia. Tí však zrejme veľmi dobre chápu, že inej možnosti niet. Tu sa proste dozviete všetko to, keby ste zazvonili pri mojich dverách a opýtali sa ma niečo ako úplne cudzí človek. Aj tak sa tu dúfam budete všetci cítiť fajn, aspoň tak, ako ja, keď to píšem :-).

Teraz teda niečo k tomuto jubileu. Bolo to niekedy v marci 1989, keď moja sinclairovská mánia vyvrcholila tým, že som založil malú skupinu zvúcu sa menom Mirsoft. Táto skupina obsahovala pôvodne asi 5 ľudí, ale keďže s menom Mirsoft som sa skutočne stotožnil iba ja, po nejakej dobe som si túto prezývku privlastnil.

Toľko teda v krátkosti o Mirsoftovi. Ešte by som sa rád ospravedlnil hej-slovákom, pretože stránka je zčasti iba v angličtine. Je to z toho dôvodu, že niektoré jej časti nemalo zmysel prekladať do slovenčiny, ide hlavne o oddelenia ako napríklad SidList, čo je playlist na prehrávanie všetkých SIDov, alebo World of game mods a World of game mids, čo sú archívy gamesáckych modov/midov. Tieto stránky zaujímajú pomerne úzku komunitu ľudí na celom svete a vzhľadom k tomu, že na Slovensku v podstate podobného maniaka nepoznám :), neoplatí sa mi kvôli starať sa aj o slovenskú verziu týchto stránok.